Wyciskarka jednoślimakowa do soków czyli zdrowo i szybko

Wyciskarka jednoślimakowa to coraz częściej spotykany produkt w polskich domach. Dzieje się tak, ponieważ wśród naszych rodaków na przełomie ostatnich lat wzrosła świadomość zdrowego jedzenia, które niewątpliwie można przyrządzić z pomocą wyciskarki jednoślimakowej. Wyciskarki jednoślimakowe to idealne urządzenie do przygotowania soków ze świeżych owoców, służących jako codzienna porcja witamin i energii lub innych owocowych koktajlów w letnie dni.

Przy wyborze wyciskarki jednoślimakowej należy zwrócić uwagę na kilka aspektów, które mogą mieć wpływ zarówno na wygodę użytkowania jak i trwałość działania urządzenia.

Angel Juicer 8500s

Prosta budowa i mała ilość części składowych

Ten „parametr” wyciskarek ma wpływ na czas mycia wyciskarki, im mniej elementów oraz im prostsze kształty poszczególnych jej części tym prostsze będzie doprowadzenie urządzenia do czystości przed następnym użyciem. Dodatkowo, warto namacalnie sprawdzić jakość wykonanych plastików aby uniknąć rozczarowań w postaci szybkiego pęknięcia tych elementów.

Wymiary części

Po umyciu elementy należy wysuszyć w związku z tym należy zwrócić uwagę na ich gabaryty, tak żeby wpasowały się do przestrzeni, którą dysponujemy do osuszania.

Dodatkowe funkcje

Mimo przeznaczenia naszej wyciskarki jednoślimakowej, która ma nam służyć do tworzenia soków, warto również poznać dodatkowe jej możliwości np. kruszenie twardszych produktów spożywczych, mielenia ziół czy innych dań, które będziemy chcieli z pomocą wyciskarki przygotować np. zupa krem.

Cena

Cena to zazwyczaj najważniejszy parametr, choć wiadomo, że najdrożej nie zawsze znaczy najlepiej. Jako, że wyciskarki jednoślimakowe podlegają podziałowi na poziome i pionowe, warto przypomnieć, iż te drugie cieszą się większą popularnością w związku z czym ich cena może okazać się większa niż w przypadku poziomych, nawet jeśli poziome będą z pozoru przeważać swoimi zaletami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *